Turistické informačné centrá

Okres Humenné

Turistické informačné centrum Humenné

Návštevníkom poskytuje TIC okrem iného informácie o meste a regióne, možnostiach turistiky, ale aj ubytovania a dopravy, rovnako aj sprievodcovské služby. V príjemných priestoroch sú k dispozícii propagačné materiály mesta a okolia, ale aj suveníry, knihy, pohľadnice či mapy. Dokonca sa tam môžete pripojiť na internet alebo si zakúpiť vstupenku do kina.

Adresa: Gorkého 1, 066 01 Humenné
Kontakty: 0915 403 184, 057 306 1503
e-mail: infocentrum@mskshe.sk
web: www.visithumenne.sk
FB: facebook/visithumenne
IG: @visithumenne
Otváracie hodiny: pondelok až piatok: 7:30 - 15:30


Okres Snina

Informačné stredisko Správy Národného parku Poloniny

Ak by ste hľadali najvýchodnejší slovenský dom, nájdete ho hneď na samom začiatku Slovenska - v Novej Sedlici a je to práve Informačné stredisko Správy NP Poloniny. Počas turistickej sezóny v ňom denne poskytujú informácie návštevníkom, slúži aj na vedecké účely, ochranárske podujatia, súťaže, konferencie, prednášky či semináre. Exteriér informačného strediska zdobia plastické mapy, informačné tabule, k dispozícii je aj malá expozícia živočíchov.

Adresa: Nová Sedlica
Otváracie hodiny: 7:30 - 15:30 (prestávka na obed)
e-mail: poloniny@sopsr.sk
web: www.nppoloniny.sopsr.sk


Turistické informačné centrum Zemplínske Hámre

Okrem užitočných a zaujímavých informácií napr. o Hámorskom náučnom chodníku, Chránenej krajinnej oblasti Vihorlat či Národnom parku Poloniny, sa môžete v TIC Zemplínske Hámre osviežiť či kúpiť si zaujímavý suvenír. K dispozícii je bezplatné parkovisko, wi-fi i sociálne zariadenia. TIC zároveň zabezpečuje vstup do samostatnej expozície baníctva, ktorá je zriadená v replike štôlne pod kameňolomom. V blízkosti centra nájdete aj zelený vláčik, ktorý pripomína v minulosti využívané úzkokoľajky na zvážanie dreva z lesov do dolín.

Adresa: Jozefa Rholla, Zemplínske Hámre
Kontakt:
0918 737 696
email: tic@zemplinskehamre.sk
web: www.zemplinskehamre.sk/hnch/sluzby/
Otváracie hodiny: streda až nedeľa: 7:30 - 15:00Turistické infocentrá v obciach Uličskej doliny

Turistické infocentrá v Poloninách nájdete v piatich obciach Uličskej doliny - Príslop, Topoľa, Runina, Kolbasov, Ruský Potok a Zboj. V drevených objektoch nájdete zväčša informačné brožúry či drobné predmety na pamiatku. V niektorých si môžete na chvíľku aj oddýchnuť. Sú prístupné nonstop.
Turistické informačné centrum Ubľa

V obci Ubľa, ktorá sa nachádza v tesnej blízkosti Ukrajiny, nájdete turistické informačné centrum. Nachádza sa v smere k štátnej hranici po ľavej strane. V TIC Ubľa nájdete komplexné informácie o turistických trasách a atraktivitách nielen v okolí, ale aj v celom Sninskom okrese. Pre turistov tam majú k dispozícii rôzne propagačné materiály, pohľadnice, mapy a knihy.

Adresa: Ubľa
Kontakt: 057/767 31 39
E-mail: pticubla@gmail.com
Web: www.ubla.ocu.sk
Otváracie hodiny: pondelok až piatok: 7:30 - 15:30


Turistické informačné centrum v Osadnom

Obec Osadné je turisticky vyhľadávaným miestom pre kryptu padlých vojakov z prvej svetovej vojny nachádzajúcej sa pod pravoslávnym chrámom. Pod farou zas nájdete informačné centrum, v ktorom si po návšteve krypty môžete zakúpiť rôzne suveníry, brožúry, dozvedieť sa viac o turistike a atraktivitách v okolí, využiť wifi sieť alebo sa osviežiť kávomatom, ktorý je k dispozícií nonstop.

Adresa: Osadné
E-mail: 
soroka@orthodox.sk
Web: 
krypta.sk
Otváracie hodiny: nonstop


Turisticko - informačná kancelária pri CA UNITUR Snina

TIK pri CA UNITUR v Snine bola založená v roku 1998 a odvtedy je členom AISEC - Asociácie informačných centier Slovenska. V TIK nájdete informácie o turistických možnostiach a zaujímavostiach v Sninskom regióne či ubytovaní. Zabezpečuje turistických sprievodcov po regióne, predaj máp, pohľadníc, kníh, turistických známok, nálepiek, suvenírov a pod. 

Adresa:
Strojárska 102, Snina
Kontakty: 057/76 85 735
E-mail:
unitur@stonline.sk
Otváracie hodiny:
pondelok až piatok: 8:00 - 17:00 
sobota: 8:00 - 12:00


Turistické informačné centrum v RO Sninské rybníky

Turistické informačné centrum sa nachádza v centrálnej časti rekreačnej oblasti Sninské rybníky. Účelom TIC je poskytovať informácie o možnostiach turistiky v území. Návštevníci v ňom nájdu požičovňu bicyklov a taktiež si v centre môžu zakúpiť rôzne suveníry. 

Adresa: Rybnická 3 951, 069 01 Snina
Kontakty: 0910 480 350
E-mail: 
info@regionpoloniny.sk
Web: 
regionpoloniny.sk
FB: facebook/poloninyneskutocneskutocne
IG: @regionpoloniny.sk
Otváracie hodiny: 
utorok až nedeľa: 8:00 - 16:00 


Okres Svidník

Regionálne informačné turistické centrum v Giraltovciach 

RITC je účelovým zariadením neziskovej organizácie Vidiek. Zabezpečuje zber, spracovanie, aktualizovanie a poskytovanie informácií o službách CR v regióne. Okrem iného sa zaoberá aj tvorbou komplexných produktov cestovného ruchu, ich distribúciou a predajom. Medzi ďalšie činnosti centra patrí napr. tvorba a distribúcia propagačných materiálov či zabezpečovanie sprievodcov CR, ale aj predaj vstupeniek či upomienkových predmetov.

Adresa: Dukelská 57/64, 087 01 Giraltovce
Kontakty: 0918 665 505, 0917 637 475
E-mail: ritc@vidiek-eu.sk
Web: www.vidiek-eu.sk
Otváracie hodiny: pondelok až piatok: 7:30 - 15:30 

Zdroj foto: Vidiek, n.o.
Zdroj foto: Vidiek, n.o.

Okres Medzilaborce

V meste Medzilaborce sa turistické informačné centrum nenachádza. Všetky potrebné a zaujímavé turistické informácie o ubytovaní, atraktivitách či turistických trasách môžete získať na Mestskom úrade Medzilaborce. 

Adresa: Mierová 326/4, 068 01 Medzilaborce
Kontakty: 057/746 01 11
E-mail: info@medzilaborce-urad.sk
Web: https://www.medzilaborce-urad.sk/
Otváracie hodiny:
Pondelok, utorok, štvrtok: 7:30 - 15:30 (obed: 11:30 - 12:00)
Streda: 7:30 - 16:00, Piatok: 7:30 - 15:00


Okres Vranov nad Topľou


Mestské informačné centrum pri CK Prima vo Vranove n/Topľou 

Mestské informačné centrum pri CK Prima poskytuje záujemcom turistické informácie o meste Vranov nad Topľou a okolí, servis pre turistov prichádzajúcich do tohto mesta a tiež sprostredkovanie ubytovania a služieb vo Vranove nad Topľou a okolí.

Adresa: Námestie slobody 969, 093 01 Vranov nad Topľou
Kontakty: 0905 443 321
E-mail: bacik@ckprima.sk
Web: www.ckprima.sk
Otváracie hodiny: pondelok až piatok: 09:00 - 17:00


Okres Stropkov

Zdroj foto: www.stropkov.sk
Zdroj foto: www.stropkov.sk

Turistické informačné centrum Stropkov 

TIC Stropkov je zamerané na poskytovanie regionálnych informácií z oblasti cestovného ruchu mesta Stropkov a jeho okolia. Disponuje databázou ubytovacích, stravovacích a zdravotníckych zariadení, zaujímavostí, turistických atraktivít či kultúrnych a športových podujatí, ktoré neustále aktualizuje. Ponúka bezplatné informácie o regióne, mapy a propagačné materiály o Stropkove a Slovensku a všetky potrebné informácie užitočné pre všetkých turistov.

Adresa: Hlavná 38/2, 091 01 Stropkov
Kontakty: 054/486 88 80
E-mail: tic@stropkov.sk
Web: www.stropkov.sk/turisticke-informacne-centrum.html
Otváracie hodiny: pondelok až piatok: 7:30 - 15:45 Turistické a informačné centrum Vladiča

TIC v prihraničnej obci Vladiča ponúka informácie o turistických trasách na letnú aj zimnú sezónu, možnosť prenocovania, organizovania posedení pre chalupárov a turistických pobytov pre malé skupiny záujemcov. Okrem iného si v jeho okolí môžete zahrať stolný tenis či futbal. Iné služby sú poskytované podľa požiadaviek turistov a chalupárov.

Adresa: Vyšná Vladiča 21
Kontakty: 0903 742 593
E-mail: ivan.curpek@centrum.sk
Web: https://vladica.estranky.sk/