Vianočné trhy 2022

24.11.2022

V piatok 25. novembra otvoria v Snine na námestí vianočnú sezónu rozsvietením vianočnej výzdoby, po ktorej bude nasledovať koncert Juraja Hnilicu. Tešiť sa tiež môžete na vianočné trhy, punč či sladkú medovinu. 

Po dvoch covidových rokoch, kedy nás sužovalo množstvo opatrení, si Humenčania opäť užijú tradičné Vianoce aj s trhmi a predajnými stánkami.

XXV. Humenské vianočné trhy sú naplánované na dva dni - 2. a 3. decembra. V piatok 2. decembra je ich programom aj kultúrna časť. O príjemnú atmosféru sa postarajú vystúpenia z domácej scény - súkromná ZUŠ Via Arto, mužská spevácka skupina Hačure a dievčenská spevácka skupina Bosoročky. Hosťom bude svidnícka hudobná skupina Piňazi de. V čase 13:00 až 18:00 hod. bude podávaný primátorský punč za symbolickú cenu. Výťažok bude použitý na charitatívne účely.

Vianočné osvetlenie sa zapne 4. decembra. Zvyčajne sa zapínalo už koncom novembra, terajšie posunutie termínu je úsporným opatrením.

Okrem už tradičného osvetlenia objavia najmenší Humenčania alebo návštevníci mesta na pešej zóne prekvapenie v podobe vianočného domčeka a vláčika. Tieto doplnky vyrobia Technické služby mesta Humenné vo vlastnej réžii. Centrálny vianočný stromček pri Mestskom kultúrnom stredisku bude mať novú výzdobu a umelý vianočný stromček tentoraz Humenčania nájdu na kruhovom objazde v smere na Medzilaborce.

Aj tento rok sa v turistickom informačnom centre na Sninských rybníkoch uskutoční akcia Poloniny pod stromčekom, ktorá je zameraná na podporu domácich remeselníkov, producentov a výrobcov, ktorí tvoria originálne, kvalitné a ručne robené výrobky. Pre Vás a Vašich blízkych chystá darčeky viac ako 40 remeselníkov. Môžete si ich zakúpiť počas adventných nedieľ 27. novembra, 4. decembra, 11. decembra a 18. decembra v čase 12:00 až 17:00 h.

Vianočné trhy s bohatým programom čakajú aj na Vranovčanov. V rázovitej obci pod Sninským kameňom zas v tomto roku chystajú Mikulášske trhy.

Vianočné remeselné trhy v Stropkove sa v tomto roku uskutočnia v termíne 21. až 22. december od 8:00 do 18.00 h na Námestí SNP.

Predajcovia počas vianočných trhov budú ponúkať na predaj typický vianočný tovar ako med, ľudovoumelecké výrobky, tkané koberce, keramiku, sviečky, vianočné ozdoby, výrobky z kožušiny, čiapky, šály, rukavice, háčkované výrobky, tradičné rodinné bylinkové produkty, plstené výrobky, bižutériu, rôzne drevorezby, náboženské potreby, sviečky a rôzne iné ručne zhotovené výrobky vhodné ako darčeky. Svoje výrobky budú prezentovať aj klienti Domu detí božieho milosrdenstva a Nového domova.

Chýbať nebudú ani stánky s občerstvením, bohatý kultúrny program po obidva dni vždy so začiatkom o 16:00 h a primátorsky punč. 

Marketingová kampaň je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.