Vodáci zbystrite pozornosť, Cirocha volá!

29.05.2020
Zdroj foto: www.alcea.sk
Zdroj foto: www.alcea.sk

Jednou zo splavných riek na Hornom Zemplíne je aj Cirocha. Zdolávať ju možno po celom jej toku od priehrady Starina až po mesto Humenného v závislosti od výšky hladiny rieky. Táto voda si však vyžaduje zručného vodáka.

Najbližšie sa vodáci pod najväčším zdrojom pitnej vody na Slovensku stretnú 6 júna 2020. Trasa splavu vedie od hrádze až k Jazeru L.A. v obci Lackovce neďaleko Humenného. Náročnosť trasy je v rozpätí WWI - WWII. Jeho dĺžka predstavuje 34 kilometrov (cca 7 hodín). Okrem niekoľkých nebezpečných hatí sa na ňom treba popasovať aj s množstvom perejí, prudkých zákrut a technických prejazdov pomedzi prirodzené prekážky. Splav preto nie je vhodný pre začiatočníkov a mladistvých. Viac informácii o rieke nájdete na alcea.sk  alebo raft.cz.

Prihlásiť sa môžete na alcea.kanoe@gmail.com alebo na 0949 192 830, 0907 503 069. 

Stravovanie a doprava účastníkov akcie je v ich vlastnej réžii. Ak si budete chcieť v cieli pochutnať na dobrom guľášiku, treba o tom informovať organizátorov akcie. 

Povinná výbava posádky: bez plavidla (kanoe, kajak, raft) ani na krok - musí byť zabezpečené proti potopeniu; prilba a plávacia vesta. Organizátori doporučujú neoprény, keďže teplota vody sa pohybuje okolo + 4 stupne Celzia. Upozorňujú zároveň na to, že účastníci splavu musia byť dobrými plavcami a štartujú na vlastné riziko.

Usporiadateľmi akcie sú Alcea - Požičovňa lodí a Kanoe klub Humenné.