Schovaný – neschovaný, idem na hrad!

03.09.2020

Stropkov 3. septembra - Nadšenci histórie, prírody, ale aj zábavy môžu počas tohto víkendu (4. až 6. september) spoznávať okolie zaniknutého Stropkovského hradu. Oblastná organizácia cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš si pre nich v spolupráci s partnermi pripravila zaujímavý program.

Už v piatok na nich čaká komentovaná prehliadka stropkovského Parku zvierat, ale aj výtvarné dielničky, v rámci ktorých si urobia vlastný spomienkový predmet. V obci Vladiča môžu absolvovať jazdu na koni, ktoré budú odstavené pri miestnom turistickom informačnom centre.

Hlavným bodom trojdňového programu sú sobotňajšie Stropkovské hradné slávnosti (SHS), počas ktorých zažijú návštevníci mesta popravu zbojníka, balónovú bitku či módnu prehliadku historických kostýmov. Okrem toho sa im predstavia šermiari a remeselníci. Pozrieť si budú môcť v živom prenose rozprávku i ohňovú šou. Spolu s mestským historikom sa tiež vyberú po stopách Stropkovského hradu, ktorý najviac pripomína goticko-renesančný kaštieľ.

Nedeľa bude patriť hlavne prírode, avšak prvou zastávkou, ktorú môžu záujemcovia absolvovať, je drevený chrám v obci Potoky, kde je prehliadka prichystaná v troch termínoch. Popoludní sa opäť presunieme do obce Vladiča, v ktorej môžu zrelaxovať prechádzkou do Údolia ozvien i k Malým vodopádom. V čase od 13.00 do 17.00 h bude pre nich otvorené aj obecné múzeum.

Keďže ide o produkt, ktorý je určený najmä pre rodiny s deťmi, pripravili sme si pre najmenších aj odmeňovací systém. Ak sa zúčastnia na troch z piatich vybraných aktivít, (Park zvierat, jazda na koni, SHS, drevený chrám, dedinské múzeum) dostanú sladkú odmenu a malý darček.

Niektoré z aktivít je potrebné si rezervovať vopred. Formulár nájdu záujemcovia na www.hornyzemplin.sk, kde je zverejnený tiež kompletný prehľad aktivít i jednotlivé termíny ich začiatku, v prípade potreby aj možnosti ubytovania a stravovania.