Od hradu ku chrámom na bicykli

13.07.2022

Cyklojazdou Od hradu ku chrámom, ktorá sa uskutoční v nedeľu 31. júla 2022 v Stropkovskom a Svidníckom okrese, chceme širokej verejnosti ukázať, že rozvoj cykloturistiky v tomto regióne má zmysel s ohľadom na nádhernú prírodu, výnimočné pamiatky, ale aj ľudí, ktorí tú zachovávajú tradície. Ide o nesúťažnú cyklojazdu bez spoločného štartu, ktorá je určená pre cyklistov nad 18 rokov. Počet účastníkov je obmedzený na 20.

Štartovať budeme v Stropkove. Dĺžka trasy predstavuje spolu cca 30 kilometrov s prevýšením 347 metrov, vedie po cestných komunikáciách a nespevnených cestách. Pre každého registrovaného účastníka je pripravené občerstvenie a medaila. Súčasťou podujatia je aj ukážka zvonolejárskej dielne Jakuba Vorobeľa v Chotči a prehliadka kostola na Bukovej hôrke a dreveného chrámu v Šemetkovciach. Na cyklojazdu si odporúčame vziať horský bicykel.

Dobrovoľné štartovné na podporu cykloturistiky je 3 €. Prihlásiť sa môžete prostredníctvom nižšie zverejneného formulára najneskôr do 29.7.2022. 

Registrácia Stropkov (od 8:00 - 8:30 h) - Námestie SNP. Po registrácii individuálny nástup na trasu.

Trasa: Stropkov - Chotča - Buková hôrka (obhliadka kostola) - Oľšavka - Šemetkovce (prehliadka dreveného chrámu) - Vislava - Chotča (návšteva zvonolejárskej dielne) - Stropkov.

Na cyklojazdu sa môžete prihlásiť prostredníctvom nižšie uvedeného formulára do 29.7.2022. 

Podmienky účasti na podujatí a všetky ďalšie potrebné informácie nájdete v dokumente Informácie pre účastníkov cyklojazdy Od hradu ku chrámom. Odoslaním registračného formulára súhlasíte s podmienkami účasti na podujatí, spracovaním osobných údajov pre účely registrácie na podujatí cyklojazdy Od hradu ku chrámom a spracovaním fotodokumentácie z uvedeného podujatia na marketingové účely.

UPOZORNENIE: Vaša registrácia je úplná až po prijatí potvrdzujúceho e-mailu zo strany organizátora. V prípade, že ho po registrácii neobdržíte, kontaktujte nás prostredníctvom emailu riaditel@hornyzemplin.sk alebo na čísle +421 905 147 101. 

Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.