Objavte Poloniny v tomto roku s novinkami

27.07.2021

Termín: 13. až 15. augusta 2021

Miesta konania: Národný park Poloniny
Obce: Stakčín, Stakčínska Roztoka, Topoľa, Runina, Ulič, Uličské Krivé, Zboj a Nová Sedlica

Ďalší ročník podujatia ponúka nové zážitky aj nové lokality

Tento zážitkový víkend je na Slovensku unikátnym konceptom, pretože je to na prvý pohľad festival, avšak jeho atrakcie sú "roztrúsené" po obciach v celej doline. Návštevníkov takto privedie do všetkých záhybov srdca Národného parku Poloniny. 

Každý poskytovateľ služby vytvoril vlastný zážitok, a tak si budú môcť záujemcovia počas víkendu vybrať zo širokej ponuky:

  • Spoznať prírodu a divočinu so sprievodcom
  • Pozorovať Slnko, Mesiac, planéty, hviezdy a padajúce perzeidy
  • Naučiť sa pripraviť regionálne špeciality
  • Objavovať a vyskúšať si remeslá
  • Prejsť v nádhernej prírode kilometre pešo aj na bicykli
  • Zažiť vojnové príbehy na vlastnej koži
  • Vybrať sa po stopách prevádzačov
  • Užiť si miestny temperamentný folklór úplne inak
  • ... a (skoro) všetko v rusínskej jazykovej mutácii

ZÁŽITKY si môžete REZERVOVAŤ TU:

STRAVOVANIE: hornyzemplin/strava


Objavte POLONINY je výbornou príležitosťou ako spoznať tento kút Slovenska. Príďte sa ponoriť do regiónu, dostaňte pod kožu jeho vône, chute, farby a humor. Všetko v nádhernej prírode, so srdečnými ľuďmi a autenticky po rusnacky!

Podujatie organizuje občianske združenie Take naše založené na podporu cestovného ruchu a regionálneho rozvoja na východnom Slovensku. Projekt podporili: Národný park Poloniny, Slovenský zväz astronómov a Slovenská astronomická spoločnosť pri SAV, Nadácia SPP, OOCR Horný Zemplín a Horný Šariš, KOCR Severovýchod Slovenska. Podujatie je tiež realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Zážitkové podujatie Objavte Poloniny má za sebou úspešný a veselý pilotný ročník

V roku 2020  sa podujatie uskutočnilo v siedmych obciach a zapojilo sa do neho viac ako 20 rôznych poskytovateľov služieb (remeslá, príroda, regionálne špeciality). "Našim cieľom bolo zviditeľniť región a pomôcť miestnym skúsiť si poskytovanie služieb cestovného ruchu v malom. Počas víkendu sme zaregistrovali takmer 300 účastníkov, ktorí prišli z rôznych kútov Slovenska. Boli to predovšetkým rodiny s deťmi a páry rôzneho veku, ktorí strávili v Poloninách celý víkend, mnohí aj prvýkrát v živote. Spätná väzba od samotných návštevníkov aj miestnych poskytovateľov bola veľmi pozitívna. Všetci vyjadrili spokojnosť a mnohí aj záujem o rok sa do Polonín vrátiť," priblížila Eva Kocanová z OZ Take naše.

Tipy na výlety nájdete tu: Zaži dobrodružstvo v Poloninách
Prehľad drevených chrámov nájdete tu: Drevené chrámy Horného Zemplína