Nad Stropkovom rastie druhá vyhliadková veža

11.09.2020

Nad Stropkovom rastie nová trojpodlažná vyhliadková veža. Jej výstavba by mala byť hotová do konca septembra. Informoval o tom hovorca mesta Peter Novák.

Aktivita je realizovaná v rámci projektu poľsko-slovenskej spolupráce Karpatské výhľady na cezhraničnom turistickom chodníku Korczyna - Stropkov. "Veža bude dostupná z obce Šandal a takisto cez les z areálu Pod vlekom, ktorý miestni dobre poznajú. Pôjde už o druhú vyhliadkovú vežu. Prvá je na východ od mesta na kopci Ščerbovka," priblížil primátor Stropkova Ondrej Brendza.

Súčasťou projektu je okrem iného aj značený turistický chodník na poľskú hranicu, čiastočná rekonštrukcia priestorov chaty v prímestskej rekreačnej zóne Pod vlekom na informačné centrum s letnou terasou, ktoré by malo byť hotové do konca októbra. Rozvoj cestovného ruchu v meste podporí spoločná investícia mesta a rímskokatolíckej farnosti. Od júna realizujú rekonštrukciu kostolnej veže, najvyššej stavby v širokom okolí, ktorá bude sprístupnená verejnosti.

Stropkovčania budú v rámci dotácie Prešovského samosprávneho kraja (PSK) a vlastných zdrojov pracovať aj na projektovej dokumentácii 14-kilometrového cyklochodníka na trase Nižná Olšava - Stropkov - Duplín. V rovnakej výzve bolo úspešné aj mesto Svidník, ktoré projekčne pripraví cyklochodník z Duplína do Svidníka.

Fotogaléria