Na Vranovských medových dňoch včelári ponúknu svoje produkty

10.10.2019

Vranov nad Topľou 10. októbra - Pokiaľ ste obyvateľmi Vranova nad Topľou či blízkeho okolia, alebo sa budete tento víkend pohybovať v tejto destinácii, určite si nenechajte ujsť špeciálnu akciu Vranovské medové dni , ktorá sa bude konať 11. a 12. októbra 2019 v Dome kultúry Vranov. Program je venovaný hlavne včelám, včelárom, medu, medovine, ale aj ostatným včelím produktom. Súčasťou bude výstava aj súťaž o najlepšie včelie produkty okresu Vranov nad Topľou, ktorá bude spojená s ochutnávkou medu a medoviny od miestnych včelárov.

Pri príležitosti 100. výročia založenia Zemského ústredia včelárskych spolkov na Slovensku miestny spolok vyhlásil pre materské , základne a umelecké školy súťaž výtvarných diel na tému včely a včelárstvo očami detí. Ako informoval jeden z organizátorov podujatia včelár Jozef Tomčák, do súťaže prišlo neočakávane veľa príspevkov, preto boli práce rozdelené do štyroch kategórii podľa veku autorov prác. Z nich porota vybrala 30 diel, ktoré budú súčasťou výstavy. Súťaž bude vyhodnotená a víťazné práce odmenené v piatok o 12-tej hodine.

Počas víkendových dní bude v programe okrem kultúrnych vystúpení možné vypočuť si popularizačné aj odborné prednášky na tému chovu včiel. Prednášať budú odborníci na slovo vzatí, a to Tibor Jokay a Pavol Fiľo. Pohodu návštevníkom zlepší aj vystúpenie súboru Cifroško.

Príďte v piatok a sobotu na Vranovské medové dni. Určite sa zabavíte, poučíte a pochutnáte na sladkej dobrote.