Na Slovenské Navalis sa z Hanušoviec dostanete spoplatnenou autodopravou

23.06.2020

Domašu čakajú už 27. júna veľkolepé oslavy, na ktorých nebudú chýbať známe tváre, bohatý kultúrny program, slávnostné požehnanie lodí a vodákov, ale aj dychberúci ohňostroj. Hanušovčania i ľudia z blízkeho okolia majú jedinečnú možnosť dostať sa na Domašu spoplatnenou autodopravou.

Prednedávnom sme na facebookovom profile OOCR-ky realizovali anketu, v ktorej sme sa pýtali na záujem verejnosti o spoplatnenú víkendovú dopravu na trase Hanušovce nad Topľou - Domaša Dobrá počas letnej sezóny. Zapojilo sa do nej takmer 350 ľudí, z toho až 93 % by takúto možnosť prepravy privítalo.

Spoločnosť Bus Vranov s.r.o. z Hencoviec táto aktivita oslovila a rozhodla sa, že prvú jazdu si vyskúša práve pri príležitosti otvorenia letnej sezóny na Domaši, ktorú Slovenské Navalis predstavujú. Na odvoz mikrobusom s kapacitou 27 miest je možné sa nahlásiť telefonicky na čísle 0908 399 904.

Nástupnou zastávkou by bola COOP Jednota v Hanušovciach nad Topľou. Prvá jazda je naplánovaná na 16:00 h. Počet "otočení" závisí od záujmu verejnosti. Spätný odvoz (čas a miesto) je na dohode prepravcu s cestujúcimi.

Upozornenie: Táto možnosť prepravy je vhodná aj pre ľudí od Prešova, odkiaľ do Hanušoviec vyráža v sobotu autobus o 15:20 (15:54) a 16:05 (16:40), a tak sa vedia Šarišania na Domašu dostať veľmi jednoducho s jedným prestupom. Po dohode je pri spätnej jazde možná doprava až do Prešova.