Letná sezóna na Domaši ukončená

16.09.2021

Domaša aj v tomto roku zaznamenala množstvo turistov z blízkeho i vzdialeného okolia. Na jej brehoch sa konali viaceré zaujímavé akcie, ako sú napr. Slovenské Navalis, pilotné podujatie s vojnovou tematikou - Boje na Ondave, Bohemia spieva či augustová pripomienka na vpád vojsk Varšavskej zmluvy na územie vtedajšieho Československa. Uskutočnilo sa tu tiež niekoľko športových akcií, ako sú najväčšie cyklistické podujatie Okolo Domaše, Domašská desiatka či Veľká cena Domaše v Paddleboarde, ale aj populárne diaľkové plávanie. 

Na Domaši absentuje podujatie, ktoré by najvyťaženejšiu sezónu na tejto vodnej nádrži patrične uzavrelo a poukázalo na možnosti trávenia voľného času v tejto destinácii aj počas iných mesiacov v roku. V rámci pilotnej akcie Ukončenie sezóny na Domaši sme účastníkom odprezentovali vhodné ubytovanie, možnosti pešej a cyklistickej turistiky nielen v okolí nádrže, ale tiež v území Horného Zemplína.

Súčasťou podujatia, ktoré bolo realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky, bol aj bohatá kultúrny program.