K lodi Bohemia sa dostanete z Hanušoviec autobusom jednoduchšie

27.07.2020

K lodi Bohemia, ktorá od vlaňajška brázdi vody Domaše, sa z Hanušoviec nad Topľou dostanete v lete autobusom jednoduchšie. Prešovský samosprávny kraj (PSK) totiž vyhovel žiadosti Oblastnej organizácie cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš (OOCR HZ a HŠ) a pridal na tejto trase počas pracovného týždňa priamy spoj cez obec Detrík.

Premáva dvakrát denne tam a späť. Dopoludňajší spoj vyráža z Hanušoviec nad Topľou o 9:50 h, popoludňajší o 14:05 h. Odchody z Domaše sú o 10:45 a 15:00 h. Zároveň je zabezpečené prepojenie týchto spojov s autobusmi z a do Vranova nad Topľou. Cestujúcim nielen z okolia, ale aj z miest Prešov, Košice či Giraltovce, sa tak zjednoduší prístup k jednému z najvýznamnejších letovísk v kraji.

"Domaša začína opäť po rokoch ožívať. Veľmi ma teší, že s loďou Bohemia sa tu vrátil turistický ruch. A pevne verím, že k jeho rozvoju dopomôže aj nová autobusová linka z Hanušoviec nad Topľou. Ide o ďalší krok k posilneniu turizmu v Prešovskom kraji. Som presvedčený, že spojenie nájde využitie u všetkých vekových kategórií a nebude chodiť naprázdno," uviedol predseda PSK Milan Majerský.

OOCR HZ a HŠ oceňuje pozitívny prístup PSK k rozvoju cestovného ruchu v území. "Aktuálna situácia obmedzuje cestovanie za dovolenkou do zahraničia, aj v našom regióne evidujeme zvýšenú mobilitu domácich turistov. Domaša sa vďaka novému autobusovému spojeniu stala dostupnejšou pre každého. Využívaním hromadnej dopravy zároveň dokážeme zmierňovať negatívne dopady automobilovej dopravy na prírodu," priblížil predseda organizácie Jaroslav Makatúra.

Vhodný autobusový spoj si jednoducho vyhľadáte
cez webovú stránku cp.hnonline.sk.
Lístok na plavbu po Domaši si zakúpite tu plavbydomasa.sk.