en-us-Majstrovstvá okresu vo varení halušiek vo Vechci sa blížia

09/21/2019

Vechec 11. septembra - Majstrovstvá okresu vo varení bryndzových halušiek, ktoré sa chystajú v obci Vechec vo Vranovskom okrese v sobotu (14.9.), budú spojené so stretnutím motoriek a štvorkoliek. Súčasťou podujatia situovaného v areáli tamojšej základnej školy bude aj zaujímavý kultúrny program. Prihlásených je spolu 16 družstiev.

"Do súťaže, ktorá má svoje pravidlá, sa môže zapojiť akékoľvek štvorčlenné družstvo s osobami nad 18 rokov. Ich úlohou je priniesť si suroviny na prípravu bryndzových halušiek a ostatné náradie. Na dochutenie pokrmu sa môžu použiť len soľ, bryndza a slanina," informoval o tom za organizátorov Eduard Adam.

Pre každé družstvo bude pripravený jeden súťažný box. Zaujímavosťou je, že cesto sa hádže do vriacej vody ručne z dreveného lopára. Váha hotových halušiek musí byť aspoň štyri kilogramy a po ich zvážení bude celé družstvo konzumovať dva kilogramy z nich na čas.


Rozhodcovia budú hodnotiť váhu halušiek, čistotu pri varení, spoločenské vystupovanie družstva, ale aj vzhľad, hustotu a chuť tohto tradičného pokrmu. Dôležitými parametrami sú aj čas uvarenia a skonzumovania halušiek.

Návštevníci si budú môcť pozrieť aj vychýrený Skanzen u Adama. Pripravená je aj tombola.

Viac informácií na: https://www.facebook.com/events/908420912849416/