en-us-Lyžovačku si môžete vychutnať aj na hornom Zemplíne

01/21/2020

Zámutov/Parihuzovce 10. januára - Za lyžovačkou nemusíte cestovať ďaleko. Na hornom Zemplíne sa aktuálne nachádzajú dve funkčné strediská menšieho charakteru, ktoré bohato pokryjú potrebu zimného relaxu na snehu.

Sezónuotvorili 1. januára na zjazdovke v obci Zámutov, ktorá leží na východnom úpätí Slanských vrchov, iba 12 kilometrov od okresného mesta Vranov nad Topľou. Svojimi parametrami síce nemôže konkurovať strediskám vo Vysokých Tatrách,svojim charakterom a atmosférou však ponúka pohodový relax. Lyžiarsky vlek sa nachádza asi päť minút chôdze od jedného z tamojších penziónov (Zámutov 423).

Na svahu sa nachádzajú dva vleky - 300 m a 500 m. Svah je v dolnej polovici mierny a vhodný pre začínajúcich lyžiarov alebo deti. Horná časť svahu je strmá a vhodná pre skúsených lyžiarov. Aktuálne je zasnežovaná spodná časť, vrchnú budú zasnežovať postupne. Pri vleku sa okrem bufetu, kde sa môžete občerstviť a zohriať, nachádza aj požičovňa lyží a snowboardov. V blízkosti je k dispozícii aj ubytovanie.

Aktualizované informácie nájdete na: https://www.facebook.com/Ski-Zamutov

Menšie lyžiarske stredisko sa nachádza aj v obci Parihuzovce v Sninskom okrese. Funkčné sú tam dva vleky - 800 m a 550 m. Stredisko funguje na dobrovoľníckej báze, o prevádzku sa starajú členovia Telovýchovnej jednoty (TJ) Spartak Vihorlat Snina, preto je tam v prípade priaznivých podmienok otvorené len počas víkendov, príp. voľných dní.

Podľa štatutárneho zástupcu TJ Jána Špitalika sú aktuálne snehové podmienky na úrovni 15 až 20 centimetrov. Ak to počasie dovolí, kratší vlek chcú sprístupniť už zajtra (11.1.2019).Stredisko navštevujú nielen skúsení lyžiari, ktorým sa nechce za snehom do vzdialených regiónov, ale aj rodiny s deťmi.

Foto: vlek Zámutov (Matúš Michľo)

Igor Kňazovický,  senior destinačný manažér