en-us-Hľadá sa značkár (Zn. farebná príroda)

12/15/2020

Je Tvojou srdcovkou Horný Zemplín?

Si zodpovedný a nebojíš sa práce?

Máš rád prírodu a chceš prispieť k zveľaďovaniu turistických
značkovaných chodníkov?

Ak si trikrát odpovedal áno, tak si na správnej ceste stať sa človekom, vďaka ktorému sa v našom území nestratia domáci ani zahraniční peší turisti. Regionálne kluby KST totiž hľadajú dobrovoľníkov, ktorí sa zaslúžia o rozvoj cestovného ruchu v okresoch Horného Zemplína.

Ako na to?

Pred tým, než budeš riadny značkár, je potrebné, aby si sa stal členom Klubu slovenských turistov. Následne si prácu musíš vyskúšať v teréne pod drobnohľadom skúseného značkára. Tam prídeš na to, či je to pre Teba to pravé orechové. Ak odpracuješ 20 hodín, úspešne prejdeš skúškami, ktoré riadne preveria tvoje znalosti a získaš preukaz značkára, podpíšeš najkrajšiu zmluvu svojho života bez nároku na honorár. Ten pre Teba bude predstavovať čas strávený v prírode s pridanou hodnotou pre spoločnosť, a to je predsa to najlepšie, čo Ťa mohlo stretnúť.

Neváhaj a daj nám o sebe vedieť.
Pošli nám na seba kontakt (e-mail alebo telefón) a my sa Ti ozveme.

Klub slovenských turistov udržiava celoslovenskú sieť značkovaných chodníkov, ktorá predstavuje vyše 13.000 kilometrov. KST má takmer 20.000 členov. Staneš sa tak súčasťou obrovskej komunity vždy aktívnych ľudí, ktorí organizujú ročne okolo 400 podujatí.