Na stiahnutie

Horný Zemplín - relax, šport, zdravie

Interaktívna mapa

Interaktívna mapa

Cyklotrasy

Štúdia cyklotrás regiónu Horný Zemplín a Horný Šariš

Počasie

S podporou

Travel in Slovakia – Good Idea
Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja S

Domov > Úvod > PodujatiaRock pod kameňom

Rock pod kameňom Festival tohto roku odštartuje 8. augusta a bude trvať tri dni.

Prežite už po jedenásty krát nezabudnuteľný víkend v sprievode skvelej hudby na tradičnom východoslovenskom festivale v Snine. Festival sa tradične koná v blízkosti čarokrásnej, ľuďmi čoraz viac vyhľadávanej, rekreačnej oblasti – Biokúpalisko Sninské Rybníky. Aj tento rok je pre návštevníkov festivalu pripravený bohatý program vyšperkovaný hviezdami nielen z domácich, ale aj z tých zahraničných pódií. Mena ako Avantasia, Helloween, Stratovarius, Wanastowi Vjecy ... netreba ani predstavovať. Pokiaľ nebudete pod festivalovým pódiom, poprípade si budete chcieť počas festivalu dopriať menší relax, môžete využiť mnohé atrakcie nachádzajúce sa v areály rekreačnej oblasti, poprípade môžete absolvovať menšiu prechádzku areálom a vychutnať si prírodné krásy, ktoré Sninské Rybníky ponúkajú svojím návštevníkom.

Vo štvrtok, ôsmeho augusta, sa o otvorenie festivalového kolotoča postarajú členovia najlepšieho metalového projektu súčasnosti AVANTASIA. Ľudia okolo Tobiasa Sammeta návštevníkom festivalu predstavia nový album The Mystery of Time, kde ako obvykle členovia AVANTASIE skĺbili rock, metal a operu do jedného kompaktného celku. Do Sniny sa v rámci projektu Avantasia chystá výber tých najlepších hudobníkov z metal/rock scény, medzi ktorými nebudú chýbať mená ako bývali spevák legendárnych Helloween Michael Kiske, krásna Američanka so zamatovým hlasom Amanda Somerville, Bob Cately z anglických Magnum alebo aj Ronie Atkins, z dánskej legendárnej kapely Pretty Maids. Ohlásený je aj príchod Erica Martina, z populárnych Mr. Big. Súčasťou ich vystúpenia bude veľkolepá scéna a bohatá svetelná show, čo umocní umelecký zážitok koncertu.

Na začiatku festivalového piatku sa návštevníkom festivalu predstaví progresívno-metalový Caliber X, hardcorový Marvels of Contrast, Abscondo hrajúci alternatívno-rockovú muziku, česká stálica Harlej a slovenská legenda Marián Grexa. Dav pod pódium do varu dostane folk-power metalový ELVENKING z Talianka. Svojou muzikou a svojimi energetickými, hlavne nezabudnuteľnými, vystúpeniami si získali srdcia mnohých ľudí na celom svete. Hneď po nich príde na rad druhý predstaviteľ spoza rieky Moravy – Alkehol. Pred desiatou je ohlásený štart piatkového headlinera Fínov STRATOVARIUS. Ich vystúpenie sľubuje príjemné spojenie melódii, rýchlosti a symfonických prvokov a v posledných rokoch aj dávky progresivity. Personálne otrasy v ich radoch nespôsobili žiaden pokles kvality, čo vidno aj na poslednom albume Nemesis. Poslednými kapelami dňa budú Metropolis a slovenská punková legenda Konflikt.

O otvorenie tretieho festivalového dňa sa postará Massriot, Fictive Marry a Meredith, ktorí hrajúca čoraz populárnejší štýl metal-core. Po nich budú nasledovať Seven Ate, Porta Infery a poľskí Farben Lhere, ktorých si skalní priaznivci festivalu môžu pamätať z ich predchádzajúceho vystúpenia na tomto festivale. Kapelou, ktorá bude mať tú česť pripraviť pôdu pre headlinerov budú mladí, čoraz populárnejší, chlapci The Paranoid. Prvým headlinerom posledného festivalového dňa tohto ročníka bude stálica českej rockovej scény Wanastowi Vjecy, ktorí minulý rok predviedli nezabudnuteľnú šou spestrenú ohňovými efektmi. O desiatej večer odštartuje pod pódiom najväčšia zábava a to vďaka druhému headlinerovi večera, ktorým bude nemecká legenda Helloween. Tisíce predaných albumov, koncerty po celom svete sú dôkazom, že kapela nestratila nič zo svojej sily, ktorú mala na počiatku osemdesiatych rokov. Tento rok vypočuli prianie mnohých fanúšikov a okrem starých osvedčených hitov sa dočkáme aj viacero skladieb z nového výborného albumu, Straight Out of Hell. Festivalový kolotoč ukončí česká Doga.
 
Trojdňové vstupenky v limitovanej sérii si máte možnosť zakúpiť vo vybraných miestach alebo prostredníctvom dobierky.


Odporúčame


Členovia