Na stiahnutie

Horný Zemplín - relax, šport, zdravie

Interaktívna mapa

Interaktívna mapa

Cyklotrasy

Štúdia cyklotrás regiónu Horný Zemplín a Horný Šariš

Počasie

S podporou

Travel in Slovakia – Good Idea
Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja S

Domov > Úvod > AktualityWorkshop Horného Zemplína a Horného Šariša

Workshop Horného Zemplína a Horného Šariša

PREŠOV (17. október) - Posledný septembrový víkend sa v Humennom uskutočnil prvý Workshop Horného Zemplína a Horného Šariša. Bola to dvojdňová aktivita spojená s "infocestou," na ktorej svoje regióny prezentovali okresy Humenné, Vranov nad Topľou, Snina a Medzilaborce.  


Infocesta

Podujatie zorganizovala Oblastná organizácia Cestovného ruchu (OOCR) Horného Zemplína a Horného Šariša spolu s mestom Humenné. Zúčastnili sa na ňom primátori troch členských miest Humenné, Snina a Vranov nad Topľou, ale aj zástupcovia médií. Sninu zastupoval primátor Štefan Milovčík. Hlavným cieľom OOCR je podporiť v tomto regióne rozvoj cestovného ruchu, ktorý sa dosiahne najmä lepšou spoluprácou a koordináciou všetkých aktérov pôsobiacich v turizme a cestovnom ruchu a tiež väčšou propagáciou členských regiónov nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Program podujatia bol zaujímavý a pestrý. "Súčasťou workshopu bola dvojdňová infocesta pre printové médiá a televízie po našom regióne. Prezentovali sme známe aj menej známe lokality, ako kaštieľ v Humennom. Primátor Štefan Milovčík zastupoval Sninu na workshope Horného Zemplína a Horného Šariša mennom a v Snine, taktiež sme absolvovali výlet loďou po vodnej nádrži Domaša. Navštívili sme skanzen v Humennom, drevené kostolíky v Topoli, Humennom či Jalovej, vodné dielo Starina, Sninské rybníky, Vtáčie údolie pri Humennom, areál Lysá Hora či Národný park Poloniny," informoval Vladimír Grešner, oblastný riaditeľ OOCR.  

 

Spolupráca  

V rámci tejto akcie boli predstavené propagačné materiály, mapy regiónu, knihy, aktuálne mapy cyklotrás, ale i mapy, v ktorých bude v nasledujúcom roku vyznačený celý horno zemplínsky región. Spestrením podujatia bolo vystúpenie folklórnych súborov a speváckych skupín. Výsledkom workshopu je, podľa Grešnera, séria článkov a relácií, ako aj nadviazanie spolupráce s médiami v ďalšom roku. "Na akcii spolupracovali mestá Snina, Vranov nad Topľou, Medzilaborce, obec Malá Domaša, Drevené cerkvi n. z., KVH Beskydy, portál "Poďme von", časopis Extra Slovensko, tlačová agentúra TASR, Západoslovenská televízia a podnikateľské subjekty z regiónu," uzavrel Vladimír Grešner.  

 

ZDROJ: 06.10.2014; Slovenský východ; č. 41, Mgr. Eva Mihaliková.
Odporúčame


Členovia