Na stiahnutie

Horný Zemplín - relax, šport, zdravie

Interaktívna mapa

Interaktívna mapa

Cyklotrasy

Štúdia cyklotrás regiónu Horný Zemplín a Horný Šariš

Počasie

S podporou

Travel in Slovakia – Good Idea
Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja S

Domov > Úvod > AktualityV lete si prídu na svoje milovníci bicyklov a zábavy

V lete si prídu na svoje milovníci bicyklov a zábavy Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska aj tento rok pripravuje zábavno-súťažné podujatia v rámci série Cyklopátrania Prešovským krajom, ktoré sú pre cyklistov všetkých vekových kategórií.

V spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš (OOCR HZ a HŠ), sa bude toto podujatie organizovať aj v Humennom a to 23. júla. Štart a cieľ je naplánovaný v penzióne Aston.

Aké sú pravidlá? Na štarte si cyklista zvolí kategóriu, v ktorej chce pretekať (muži/ženy jednotlivci, ženské/mužské dvojice, zmiešané dvojice). Do rúk dostane cyklista mapu s vyznačenými 15 bodmi, na ktoré sa má počas 5 hodinového limitu dopraviť na bicykli a získať pečiatku s bodovou hodnotou. Čím vyšší počet nazbieraných bodov, tým väčšia šanca na víťazstvo.

Každý cyklista si podľa chuti a schopností vyberie miesta, na ktoré sa vydá na bicykli. Podľa slov organizátorov to najdôležitejšie je vidieť kus krásneho kraja a zaujímavé miesta z chrbta bicykla v spojení so súťažením a zábavou. Body na trasách sú vždy zvolené tak, aby si na svoje prišli cyklisti každého stupňa náročnosti a výkonnosti.

Cyklopátrania 2016:
25.6.2016 – Stropkov
23.7.2016 – Humenné
13.8.2016 – Ľubovnianske kúpele
10.9.2016 – Prešov

Informácie pre Humenné 24 poskytol výkonný riaditeľ OOCR HZ a HŠ Vladimír Grešner.

foto: ilustračné
zdroj: humenne.dnes24.sk


Odporúčame


Členovia