Na stiahnutie

Horný Zemplín - relax, šport, zdravie

Interaktívna mapa

Interaktívna mapa

Cyklotrasy

Štúdia cyklotrás regiónu Horný Zemplín a Horný Šariš

Počasie

S podporou

Travel in Slovakia – Good Idea
Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja S

Domov > Úvod > AktualitySummer Fest po 9. rokoch na Domaši končí - odchádza na Šíravu

Summer Fest po 9. rokoch na Domaši končí - odchádza na Šíravu Na úvod

Domaša mala kedysi prívlastok Zelená perla východu. Gorily v miestnej samospráve urobili z Domaše v priebehu pár rokov jednu ďžungľu. Džungľu z nej urobili preto, aby mohli v neprehľadných vzťahoch a chaose, ktorý tu vytvorili "tunelovať" obecné rozpočty a peniaze chatárov a rekreantov. Prichádza čas, aby sa s gorilami v samospráve urobil poriadok.

Po 9 rokoch festival odchádza preč

Séria festivalov SUMMER FEST štartovala každoročne na Domaši druhý júlový víkend už od roku 2004. Prvý ročník bol za výraznej podpory spoločnosti Life Line. Festival naberal na sile a posledné ročníky navšítvilo približne viac ako 20 tisíc ľudí. Prešovský kraj tak prichádza o svoj najväčší festival.

Ak vezmeme v úvahu, že 20 tisíc ľudí na Domaši v priebehu troch dní minulo približne 10,- EUR, tak pokojne môžeme konštatovať, že región Domaše prišiel o približne 200 tisíc EUR. To však nie je všetko, o prácu takto prišli ľudia z regiónu, hotely aj reštaurácie, ktoré zamestnávajú aj ľudí z miestnych dedín.

V neposlednom rade je to škoda pre región Domaše, pretože bola formou festivalu propagovaná v elektronických médiách prakticky celé leto.

Kde je problém?

Už v roku 2012 vznikli problémy na strane Holčíkovskej samosprávy a tak festival zmenil miesto a presťahoval sa v rámci Domaše do obce Nová Kelča, ktorá však nemala podmienky na organizáciu takéhoto festivalu, čo sa podpísalo aj pod poklesom návštevníkov.

Idú tam, kde ich chcú

Festival pôsobil v ďalších 4 lokalitách na Slovensku a odchádza iba z Domaše, čo je škandál miestnej sasmosprávy.

Pozícia organizátora festivalu, ktorý má dlhoročnú históriu a jedná sa o celoslovenskú festivalovú sieť je totiž omnoho silnejšia, ako by sa mohlo zdať.

Prečo by mali prekonávať prekážky a jednať s primitívmi, keď inde ich vítajú s otvorenou náručou? Veď každému je predsa jasné, že takýto festival prináša so sebou viac pozitív, ako negatív. Práca pre ľudí z regiónu a zábava pre všetkých. Samozrejme by sme mohli menovať ďalšie.

Ďakujeme občanom Holčíkoviec

Ďakujeme občanom Holčíkoviec, že ich už dlhé roky reprezentujú ľudia, ktorí zlikvidovali 2 funkčné lode z Domaše, jednu do Prahy, druhú do Piešťan, ďakujeme za to, že prístavné mólo skončilo v šrote, ďakujeme za ten neporiadok a nepokosené verejné plochy.

Je to hlavne vizitka občanov v obci Holčíkovce, pretože oni volia exotov, ktorí dlhodobo likvidujú kedysi úspešnú a obľúbenú rekreačnú oblasť.


Odporúčame


Členovia