Na stiahnutie

Horný Zemplín - relax, šport, zdravie

Interaktívna mapa

Interaktívna mapa

Cyklotrasy

Štúdia cyklotrás regiónu Horný Zemplín a Horný Šariš

Počasie

S podporou

Travel in Slovakia – Good Idea
Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja S

Domov > Úvod > AktualityPrešovský kraj na výstave ITF Slovakiatour 2015

Prešovský kraj na výstave ITF Slovakiatour 2015 Na medzinárodnej výstave cestovného ruchu ITF SLovakiatour 2015 sa počas štyroch dní prezentoval aj Prešovský kraj.  Pútavá expozícia, zaujímavé lokality a pestrý program upútali tisíce návštevníkov.

 

Medzinárodná výstava cestovného ruchu ITF Slovakiatour má za sebou už 21. ročník. Výstavisko v Incheba Expo v Bratislave žilo od 29. januára do 1. februára výstavou cestovného ruchu, poľovníctva, wellness, fitness a gastronómie.  Počas výstavy sa predstavilo viac ako 360 vystavovateľov z 22 krajín. Svojou expozíciou pútal pozornosť  aj Prešovský kraj. 

 

V stánku, ktorý pripravila KOCR Severovýchod Slovenska, boli prezentované krásy a zaujímavosti kraja. Jednotlivé regióny prezentovali oblastné organizácie cestovného ruchu (Región Vysoké Tatry, Vysoké Tatry – Podhorie, Severný Spiš – Pieniny, Tatry – Spiš – Pieniny, Horný Zemplín a Horný Šariš a „Šariš“ – Bardejov). V expozícii nemohli chýbať originálne chute kraja – tie návštevníkom ponúkali partneri Nestville Distillery, Karloff Tatra Distillery a Mäsovýroba Pečovská (Hurka s. r. o.). 

 

KOCR Severovýchod Slovenska prezentovala celý Prešovský kraj a pripravila priestor aj pre zahraničných partnerov – Liberecký kraj, Travel Profi a pre špeciálneho partnerského hosťa, ktorým bola francúzska oblasť Horné Pyreneje. Kvality ubytovacích a wellness zariadení reprezentovali hotel Kontakt Stará Lesná, hotelová spoločnosť Sorea, Kúpele Vyšné Ružbachy, Bardejovské Kúpele a ďalší. Naozaj pestrá ponuka vystavovateľov bola umiestnená v stánku, ktorý navrhol architekt Peter Marcinko. Návštevníkov už pri prvom pohľade zaujali obrovské fotografie kraja, videoprezentácie a stojany s interaktívnymi  tabletmi.

 

Najlepší v cestovnom ruchu

Prvý deň výstavy bol tradične venovaný najmä odbornej verejnosti, zástupcom politickej sféry a spoločnostiam pôsobiacim v oblasti cestovného ruchu. V stánku Prešovského kraja sa okrem iných zastavil aj prezident SR Andrej Kiska, ktorý neodmietol typickú východniarsku pohostinnosť. 

 

Jedným z vrcholov výstavy bolo odovzdávanie cien Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja. Udeľovanie prestížnych ocenení  sa odohrávalo v expozícii Tatranského národného parku. Ocenenia  si prevzali osobnosti cestovného ruchu, NAJ zariadenia, NAJ zamestnanci a NAJ produkty cestovného ruchu.  

 

Osobnosť cestovného ruchu

Celoživotný prínos: Peter Petras

Vzdelávanie: Jozef Čekovský

Podnikanie: Ján Gondek

Rozvoj CR v samospráve: Mária Čuchtová – ZRCR Čierna Hora

 

NAJ produkty CR:

Biokúpalisko Sninské rybníky

Singletracky v okolí Prešova – Slomba, o. z.

Tatranský ľadový dóm

 

NAJ zariadenia a NAJ zamestnanci CR:

NAJ reštaurácia: PLAZA BEACH Solivar, Prešov 

NAJ ubytovacie zariadenie: HOTEL KUKUČKA **** Tatranská Lomnica 

NAJ kaviareň/bar/čajovňa: The Only Bar, Prešov 

NAJ kultúrne zariadenie: Múzeum Kežmarok, Kežmarský hrad 

NAJ barista/barman/someliér: Oto Sabol, The Only Bar Prešov 

NAJ kuchár/ka: Božena Kontrošová, ZCR Čierna Hora 

 

Ocenenia odovzdali predseda PSK Peter Chudík a predseda KOCR Severovýchod Slovenska Michal Sýkora. Špeciálne ocenenia pre osobnosti cestovného ruchu vytvoril známy prešovský umelecký kováč Michal Kačmár. Dojatie, radosť a zadosťučinenie za dobre vykonanú prácu – i tak by sa dala pomenovať jedinečná atmosféra počas odovzdávania ocenení. (Fotogaléria)

 

V expozícii Prešovského kraja to žilo!

Množstvo propagačných materiálov, oku lahodiaca kompozícia stánku, ochutnávky mäsových špecialít a destilátov prilákali do výstaviska Prešovského kraja tisíce návštevníkov. Pripravené boli tiež súťaže a vystúpenie hudobnej skupiny Duo Farsa, ktorej hudba návštevníkov dojala i roztancovala.

 

Ďakujeme!

KOCR Severovýchod Slovenska ďakuje všetkým vystavovateľom, oblastným organizáciám CR, partnerom a spoločnostiam, ktoré vytvorili vynikajúcu atmosféru a pútavú prezentáciu kraja na výstave ITF Slovakiatour 2015. Tešíme sa opäť o rok!

Zdroj: http://www.severovychod.sk/info/72434-presovsky-kraj-na-vystave-itf-slovakiatour-2015
Odporúčame


Členovia