Na stiahnutie

Horný Zemplín - relax, šport, zdravie

Interaktívna mapa

Interaktívna mapa

Cyklotrasy

Štúdia cyklotrás regiónu Horný Zemplín a Horný Šariš

Počasie

S podporou

Travel in Slovakia – Good Idea
Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja S

Domov > Úvod > AktualityPozrite sa, kde všade sme investovali do cestovného ruchu

Pozrite sa, kde všade sme investovali do cestovného ruchu Aktuálne jesenné aktivity KOCR Severovýchod Slovenska rozvíjajú cestovný ruch na Šariši, v Tatrách, na Spiši, v Pieninách i na Hornom Zemplíne.

 

Osadzovanie hnedých turistických tabúľ, rekonštrukcie a budovanie nových objektov a trás. Aj takto by sa dali charakterizovať  aktivity, ktoré v jeseni 2014 realizuje KOCR Severovýchod Slovenska.  Celkový objem financií na šesť projektov predstavuje sumu takmer 90 000 eur.

 

Ide o práce, ktoré budú zrealizované do konca novembra 2014. Zamerané sú na rozvoj menších i veľkých objektov, ktoré majú silný turistický potenciál,“ uviedol riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško. 

 

Všetky projekty realizujú firmy a spoločnosti vybrané na základe verejného obstarávania. 

 

Hnedé turistické tabule

K dvadsiatim dvom turistickým atraktivitám v Prešovskom kraji budú turistov navigovať  hnedé tabule. Osadených bude spolu 40 veľkých tabúľ s rozmermi dva krát jeden a pol metra a 22 malých smerových tabúľ so šípkami. Poputujú do historických, kultúrnych, športových a prírodných lokalít turistického významu (napr. Spišská Sobota, drevené kostolíky UNESCO, Jarabinský prielom, Solivar, Jezersko atď.). V prípade priaznivého počasia osadia cestári tabule do konca roka.

Celková cena: 36 000 €

 

Rekonštrukcia kyslíkovej dráhy v Bardejovských Kúpeľoch

KOCR Severovýchod Slovenska zabezpečuje rekonštrukciu a dobudovanie zariadení, ktoré umožnia relaxačné a ozdravné pobyty i cvičenia v súlade s indikáciami, ktoré sa liečia v Bardejovských Kúpeľoch. Lesnú kyslíkovú dráhu však môže absolvovať každý v ľubovoľnom čase. Vybudované a zrekonštruované budú odpočívadlá, drevené atrakcie, informačné tabule, lavičky, koše a pod. 

Celková cena: 8 800 €

 

Informačné tabule v Levočských vrchoch a okolí

V októbri boli v Levočských vrchoch a okolí osadené informačné tabule. Slúžiť majú na lepšiu orientáciu a propagáciu atraktivít tohto regiónu. Poskytujú informácie o turistických atrakciách v okolí, ktoré sú doplnené fotografiami a veľkou geografickou mapou. Povrch tabúľ je ošetrený proti slnečnému žiareniu.

Celková cena: 6 410 €

 

Návrh projektovej dokumentácie na cyklotrasy v tatranskom regióne

Cyklotrasy v oblasti Vysokých Tatier majú perspektívnu budúcnosť. Cykloturistika sa rozvíja a mala by byť samozrejmou súčasťou tak významného turistického centra, akým sú Tatry. Budovanie cyklotrasy v tejto oblasti si vyžaduje dôslednú prípravu a kvalitnú projektovú dokumentáciu. Vypracovanie projektovej dokumentácie pre územné a stavebné povolenia na nové cyklotrasy hradí KOCR Severovýchod Slovenska. Ide o úseky cyklotrás v dvoch koridoroch. Prvým je koridor Veľká Lomnica – Tatranská Lomnica (po lokalitu Eurocamp) s dĺžkou 3,7 km. Z druhého koridoru Štrbské Pleso – Tatranská Kotlina ide o úsek Tatranská Lomnica – Veľká Lomnica s odhadovanou dĺžkou 4,2 km. 

Celková cena: 20 840 €

Veríme, že sa po vypracovaní projektovej dokumentácie pristúpi k samotnému budovaniu a kompetentní nájdu na cyklotrasy potrebné finančné zdroje.

 

Úprava  cyklotrasy Ľubovnianske kúpele – Nová Ľubovňa a vybudovanie altánku vo Vyšných Ružbachoch

Cyklotrasa medzi Ľubovnianskymi kúpeľmi a Novou Ľubovňou bola z prostriedkov KOCR odvodnená, nerovnosti na povrchu  boli vyrovnané netriedeným štrkom a následne prekryté štrkodrvou. Na trase boli tiež umiestnené informačné tabule. Trasa je súčasťou prepojenia Ľubovnianskych kúpeľov s Novou Ľubovňou a Starou Ľubovňou. Je ďalším krokom k zvýšeniu návštevnosti kúpeľov a liečivých prírodných prameňov. Zároveň ide o časť medzinárodnej trasy Eurovelo 11.

Pri prameni Jozef vo Vyšných Ružbachoch bol vybudovaný altánok a úpravou prešlo aj okolie známeho prameňa. Miesto je súčasťou Cesty minerálnych prameňov.

Celková cena: 8 840 €

 

Značenie cyklotrás na Hornom Zemplíne

Cyklotrasy na Hornom Zemplíne prejdú do konca novembra rozsiahlym značením. Okrem značenia „C“ na stromoch a stĺpoch pribudnú cyklosmerovníky, informačné tabule, tabuľky s logom cyklotrás, na niektorých miestach prebehnú aj terénne úpravy a premostenia.

Ide o cyklotrasy:

Cykloturistický okruh Humenné centrum – Kochanovce – Sopkovce – Ohradzany – Humenné centrum

Cyklotrasa okolo Domaše

Cykloturistický okruh Výrava – Oľšinkov – Svetlice – Výrava

Oblasť Kopaný jarok

Cyklochodník umenia – Snina – Medzilaborce (Múzeum Andyho Warhola)

Cyklotrasa Po sninskej úzkokoľajke

 

Celková cena: 8 840 €

 
Foto: Práce na kyslíkovej dráhe v Bardejovských KúpeľochOdporúčame


Členovia