Na stiahnutie

Horný Zemplín - relax, šport, zdravie

Interaktívna mapa

Interaktívna mapa

Cyklotrasy

Štúdia cyklotrás regiónu Horný Zemplín a Horný Šariš

Počasie

S podporou

Travel in Slovakia – Good Idea
Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja S

Domov > Úvod > AktualityNa Domaši to žije aj v novembri

Na Domaši to žije aj v novembri V sobotu 16.11. to aj v netradičnom čase žilo na Domaši v rekreačnej oblasti Eva – Holčíkovce. Zavítali tam približne tri stovky ľudí!

Na Domašu viedli v sobotu kroky priaznivcov poctivej domácej kuchyne a milovníkov otužileckého športu. Súčasťou podujatia, ktoré zorganizovali otužilci z klubu Vranovské vydry bola okrem kúpania sa v chladnej vode aj tradičná súťaž vo varení kotlíkového guľáša.

Akcia prilákala na Domašu množstvo otužilcov a to z Vranova nad Topľou, Humenného, Michaloviec, Sobraniec, Svidníka, Košíc a Prešova, ktorým sa v týchto jesenných dňoch začala otužilecká sezóna. Čerstvo navarený guľáš im po okúpaní sa v chladnej vode padol mimoriadne vhod.

Najlepší guľáš podľa odbornej poroty zloženej z profesionálnych kuchárov navarilo družstvo mladých „kuchárov“ (Pavol Fajčák, Peter Fajčák a Ľudovít Mika) z Ondavských Matiašoviec.

Porota to však pri rozhodovaní nemala vôbec jednoduché. „Môžem potvrdiť, že aj ten guľáš, ktorý získal najmenší počet bodov, chutil špičkovo,“ povedal Rastislav Košalko z organizačné­ho tímu.

Zdroj: TASR, http://humenne.dnes24.sk/na-domasi-to-zije-aj-v-novembri-uverili-by-ste-ze-toto-je-foto-zo-soboty-165165
Odporúčame


Členovia