Na stiahnutie

Horný Zemplín - relax, šport, zdravie

Interaktívna mapa

Interaktívna mapa

Cyklotrasy

Štúdia cyklotrás regiónu Horný Zemplín a Horný Šariš

Počasie

S podporou

Travel in Slovakia – Good Idea
Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja S

Domov > Úvod > AktualityLeto v Prešovskom kraji žije projektom LEGENDARIUM

Leto v Prešovskom kraji žije projektom LEGENDARIUM Projekt o legendách, ktoré predstavujú turistické zaujímavosti Prešovského kraja, má za sebou 50 dní. Hra, album s nálepkami a CD s legendami zaujali aj rodiny z ostatných krajov. Zapojte sa aj vy, pred nami je ešte 40 súťažných dní!

Hra LEGENDARIUM prekročila 5000 stiahnutí a siaha na métu desať tisíc hráčov! Za päťdesiat dní oslovila nielen obyvateľov Prešovského kraja, ale aj množstvo návštevníkov z okolitých krajov i zo zahraničia. Hra je dostupná zadarmo pre operačné systémy Android a Apple. Hráči sa spolu s desiatimi legendárnymi postavičkami prenesú do dávnych čias, aby zažili ich dobrodružstvá a nevšedné príbehy. Každý level ponúka lokalizáciu na miestach, ku ktorým sa legenda viaže. Za lokalizáciu získa hráč bonusové body a odomkne sa mu MP3 nahrávka legendy. Najlepší hráči budú ocenení tabletmi – traja z rebríčka Google Play (Android) a traja z Game Center (Apple).

Legendarium má aj svoj súťažný album s nálepkami. Za návštevu legendárneho miesta získa majiteľ albumu jednu nálepku. Ústrižky z nálepiek sú zlosovateľné. Čím viac ich súťažiaci nazbiera, tým má väčšiu šancu na výhru. „Veľmi nás prekvapili viacerí súťažiaci, ktorí už po necelých troch týždňoch nazbierali plný počet – teda desať nálepiek. Tešia nás pozitívne reakcie, aj fotografie, ktoré nám rodičia a deti zasielajú s legendárnymi postavičkami na fotopaneloch,“ uviedol riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško. 

Za tri nálepky v albume dostáva súťažiaci CD o legendách, ktoré pripravili známe hlasy z Prešovského kraja – Martin Husovský a herci z Divadla Jonáša Záborského v Prešove. 

Súťaž s nálepkami a hrou Legendarium trvá do 15. septembra 2015. Zažite leto s Legendariom a objavte zaujímavé miesta s dobrodružstvami legendárnych postavičiek!

Odporúčame


Členovia